Kino Gdynia ma nowego właściciela

06.04.2016, 13:26

26 maja 2012 roku Kino Gdynia przy ulicy Zygmuntowskiej zakończyło działalność pokazując widzom ostatni film „Stawka większa niż śmierć”. 90-letnia historia obiektu została zamknięta, i miejsce zostało wystawione na sprzedaż. Pomimo wielu przetargów które były organizowane kupca nie udało się znaleźć, Odra Film w końcu zmniejszyło cenę obiektu która początkowo sięgała 500tys. złotych lecz w ostatnich przetargach cena wynosiła już 351 tys. zł. Nie wiadomo jaka była ostateczna cena lecz ważne że kupiec się w końcu znalazł i podpisał już umowę .Nowy właściciel zapewnia, że na pewno zachowa kulturalno-rozrywkowy charakter budynku.

W 2012 roku Odra Film uznała, że dalsze utrzymanie kina jest nieopłacalne. Podobny los podzieliły również kina wałbrzyskie, należące do instytucji. O przyszłości świdnickiego obiektu wielokrotnie debatowano, w ubiegłym roku padła nawet deklaracja ze strony władz miasta o chęci przejęcia kina, ale nic z tego nie wyszło.

Na pewno zabezpieczymy kino i rozpoczniemy prace projektowe. Nie ma mowy o tym, by ten obiekt został przeznaczony na lumpex czy magazyn. Będzie służył celom kulturalno-rozrywkowym – mówi przedsiębiorca spoza Świdnicy, który chce pozostać anonimowy. Na efekty trzeba będzie poczekać. Właściciel nie podaje jeszcze żadnych terminów. – Dawne kino jest bardzo ciekawym obiektem i chcemy go jak najlepiej zagospodarować – dodaje.

 

 

źródło:swidnica24.pl

 

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl