Konferencja turystyczna w Ratuszu

12.10.2012, 09:53

W sali reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Turystyka i rekreacja w lokalnych oraz regionalnych strategiach rozwoju.

 

W spotkaniu pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Rektora AWF im. J. Kukuczki w Katowicach Adama Zająca uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, wyższych uczelni, duchowieństwa i organizacji turystycznych, a także hotelarze, właściciele lokali gastronomicznych i biur turystycznych.

 

Zgromadzeni dyskutowali m.in. na temat budowania marki turystycznej regionu, koncepcji zarządzania organizacjami sportowymi i turystycznymi, opodatkowania usług turystycznych, możliwości rozwoju rekreacji wodnej na akwenach wodnych w Częstochowie, cen usług turystycznych, czy tendencji popytu i podaży produktów turystycznych.

 

– Jesteśmy w Częstochowie – turystycznej bramie subregionu. W mieście, które od bardzo dawna kojarzone jest z turystyką i to z turystyką różnego rodzaju. Cieszę się, że dziś spotykamy się właśnie tutaj, na tak ważnej konferencji naukowej. Wierzę, że obrady będą owocne, a uczestnicy wypracują wiele istotnych dla nas wszystkich rozwiązań – mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

 

Oprócz udziału w samej konferencji, uczestnicy zwiedzili również klasztor na Jasnej Górze, Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Park Miniatur Sakralnych Złota Góra oraz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

 

Organizatorami konferencji są: Częstochowska Organizacja Turystyczna oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach Wydział Zarządzania Sportem i Turystyką.

 

 

Źródło: UM Częstochowy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl