Międzynarodowy Dzień Teatru

25.03.2015, 16:35

Drodzy Widzowie, zbliża się 54. Międzynarodowy Dzień Teatru.

 

Chcąc razem z Państwem cieszyć się świętem, pragniemy poinformować, że w piątek 27 marca 2015 r. szeroko otworzymy drzwi Teatru dla osób zainteresowanych kulisami naszej Instytucji.

 

Zwiedzanie Teatru będzie możliwe w godz. 8.30 – 10.30 oraz od 15.00 – 16.00.
Start kolejnych grup o godz. 8.30, 9.15, 10.00, 15.00 oraz 15.30 zbiórki w holu kasowym Teatru.

 

Uwaga! Osoby zainteresowane zwiedzaniem prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Działem Promocji tel. (34) 372 33 27 (47, 57).
Uwaga, ilość miejsc jest ograniczona!

 

Wszystkim Widzom, Miłośnikom i Ludziom Teatru  życzymy wielu dobrych, ważnych, wzruszających chwil, których źródłem jest sztuka.

 

Dyrekcja i Zespół Teatru im. Adama Mickiewicza

 

 

Serdecznie zapraszamy na spektakl  p.t. ”Życie: trzy wersje” 27.03.15 r. (piątek), godz. 19.00.

 

„Życie: trzy wersje”
Yasmina Reza, przekład: Piotr Szymanowski, reżyseria – Piotr Machalica, asystent reżysera Adam Hutyra, muzyka – Bionulor, scenografia: Grzegorz Policiński, kostiumy: Stanisław Kulczyk, reżyseria świateł – Andrzej Wolf
Obsada: SONIA: Iwona Chołuj, INES: Marta Honzatko, HUBERT: Waldemar Cudzik, HENRYK: Adam Hutyra, głos Arnaud – Tobiaszek Półtorak.

 

„Sztuka o olśniewającej przejrzystości i tempie. Niezwykłe mistrzostwo dialogu. Bezlitosne spojrzenie na dzisiejsze obyczaje i moralne ułomności współczesnego człowieka. Niekłamany talent komediopisarski”.

(Figaro Magazine)

 

Moje sztuki określa się często mianem „tragicznych komedii” i  to chyba najbardziej odzwierciedla mój teatr – powiedziała Yasmina Reza w jednym z wywiadów.  Podkreśliła, że „Życie: trzy wersje” kompozycyjnie zbliżone jest do muzyki. Tworzyłam ją na podobieństwo sztuki – fugi: cztery głosy, ten sam, wielokrotnie i w wielu barwach powtarzany motyw.

 

Reza przedstawia trzy wersje tej samej kolacji z udziałem dwóch par małżeńskich: Soni i Henryka oraz Inez i Huberta. Młodego astronoma odwiedza profesor, naukowy autorytet, który – mimochodem, przy kolacji informuje, że artykuł o podobnej treści do tego, który miał otworzyć karierę naukową gospodarza, przeczytał w Internecie. Atmosfera z minuty na minutę puchnie, tężeje, a towarzyskie spotkanie przeradza się w walkę, w której do głosu dochodzą podskórne ambicje, skrywane żale. Ten „pojedynek” trwa przez dwa akty, a raczej (jak chce autorka dramatu) rundy, polegające na jak najszybszym dotknięciu do żywego kogoś obok, aby samemu nie zostać zranionym. Wszyscy mają wyrównane szanse. Kto najsłabiej obroni swoją rolę – przegrywa… Co przyniesie runda finałowa? Jaką prawdę o człowieku nam odsłoni?

 

Więcej informacji na stronie www.teatr-mickiewicza.pl

 

 

Źródło: Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl