Powstaje pierwszy QUEST w Olsztynie

10.06.2013, 14:55

Pod koniec maja w Olsztynie odbyło się pierwsze spotkanie podczas którego 25-osobowa grupa młodzieży z Gimnazjum w Zrębicach i Olsztynie oraz członkowie Związku Młodzieży Wiejskiej z Gminy Olsztyn zapoznała się z tematyką Questingu i rozpoczęła pracę nad wyznaczeniem trasy w Olsztynie.

 

Silną grupę młodzieży wsparli dorośli m.in. nauczycielka ze SP w Turowie, Aneta Nowak, przedstawiciele Partnerstwa Północnej Jury oraz pracownik Punktu Informacji Turystycznej w Olsztynie, Martyna Piecuch. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Krzysztofa Florysa z Fundacji „MILA”, który wprowadził zgromadzonych w tematykę questingu.

 

– Podczas spotkania zostały omówione ciekawe punkty w Olsztynie, które warto zwiedzić, a następnie uczestnicy przeszli miedzy wytypowanymi miejscami, narysowali trasę oraz wyznaczyli początek i koniec trasy gdzie zostanie ukryty questowy skarb. – informuje Martyna Piecuch, pracownik PIT w Olsztynie.

 

Koleje spotkanie zaplanowano na 8 czerwca 2013 r. Rozpoczęcie zajęć o godzinie 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie. Podczas tego spotkania zostanie dopracowana trasa oraz wszelkie szczegóły związane z wydaniem ulotki.

 

Podsumowaniem projektu realizowanego przez trzy Lokalne Grupy Działania tj. Partnerstwo Północnej Jury, Bractwo Kuźnic i Razem na Wyżyny, będzie powstanie 20 profesjonalnych tras questingowych w tym jednej w Olsztynie, stworzonej przez uczestników projektu. Ta innowacyjna forma turystki przyczyni się do promocji regionu, aktywizacji lokalnej społeczności oraz odkrycia na nowo bogactwa przyrodniczo-krajobrazowego i historycznego gminy Olsztyn.

 

 

Monika Kosielak
Promocja i turystyka
www.olsztyn-jurajski.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl