Przegląd folklorystyczny

28.06.2016, 13:25

W przepięknej scenerii i otaczającej zieleni świetlicy i boiska w Burkatowie 11 zespołów folklorystycznych, w tym aż 6 spoza terenu gminy Świdnica zaprezentuje się 2 lipca od g. 16.00, w ramach IX Przeglądu Zespołów Folklorystycznych „Śpiewanie nad Bystrzycą”.

Nasz przegląd nie ma charakteru konkursu i to może jest magnesem, który przyciąga każdego roku większą rzeszę artystów– mówi Krzysztof Jas, dyrektor GOKSiR.

Wśród rodzimych zespołów, sławiących i promujących gminę Świdnica w kraju i za granicą, wystąpią: Zespół „Rozmaryn” z Rogowa Sobóckiego, „Żarowianie” z Żarowa, „Czerwona Róża” i „Dobromierzanie” z Dobromierza, „Listek Koniczyny” z Mietkowa oraz „Lipowanie” z Lipy.

Śpiewanie nad Bystrzycą to przegląd zespołów folklorystycznych i grup promujących dawne obrzędy i zwyczaje. Celem wspólnego śpiewania jest nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim zachowanie tradycji śpiewu, muzykowania i tańca. Gmina Świdnica od lat promuje kilkanaście zespołów folklorystycznych, których talent muzyczny znają również mieszkańcy Europy Zachodniej. Dzięki kulturze ludowej i folklorowi przetrwały tradycje i zwyczaje, które dzisiaj możemy podziwiać i pielęgnować – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

 

plakat_spiewanie_burkatow

 

źródło: gmina.swidnica.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl