Turniej europejski „Śląskie do przodu!”

19.07.2013, 16:48

Częstochowa bierze udział w turnieju poświęconym wiedzy na temat Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich.

 

Rywalizacja między wybranymi gminami województwa śląskiego rozpoczęła się w czerwcu i dotyczy w głównej mierze wiedzy na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

 

Częstochowa, jako jeden z 18 liderów pod względem pozyskanego unijnego wsparcia w województwie śląskim zostało wybrane do udziału w turnieju.

 

Zmagania przyjmą formę gry plenerowej.

 

Pierwszy etap w Częstochowie odbędzie się w sobotę 20 lipca – początek o godzinie 10:00 na Placu Biegańskiego.

Następnie rozgrywki przeniosą się do Multicentrum Zodiak (dawne Obserwatorium Astronomiczne), Akademii Jana Długosza, MDK (ul. Łukasińskiego) i ponownie na Plac Biegańskiego. W każdym miejscu gra będzie trwać około 30-40 minut.

 

W grze weźmie udział czteroosobowy zespół składający się z przedstawicieli samorządu, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i młodzieży.

 

Liczymy na mocny doping ze strony mieszkańców naszego miasta!

 

Turniej Europejski „Śląskie do przodu” jest jednym z wydarzeń promocyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Formuła przedsięwzięcia przewiduje serię wydarzeń plenerowych (przeprowadzonych na terenie gmin) oraz studyjnych zarejestrowanych przez Telewizję Polską S.A. Oddział Terenowy w Katowicach, a następnie montaż tego materiału i emisję na antenie telewizyjnej w formie odcinków pokazujących rywalizację gmin o głosy telewidzów na najciekawsze zaprezentowanie gminy poprzez projekty dofinansowane z unii europejskiej.

 

Teleturniej zostanie wyemitowany na antenie TVP Katowice 7 października. Po emisji odcinka zostanie uruchomione głosowanie SMS-owe dla widzów. Wsparcie uzyskane w ten sposób zostanie wliczone do generalnej punktacji, która zadecyduje o dalszych losach gminy w turnieju.

 

Aktualne informacje odnośnie teleturnieju dostępne są na stronie internetowej http://rpo-promocja.slaskie.pl/strona.php?art1=1370614028 oraz na stronie Urzędu Miasta Częstochowy.

 

 

Źródło: UM Częstochowy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl