Uczestnicy międzynarodowej konferencji z wizytą w Olsztynie

15.10.2012, 09:26

W piątek, 12 października, uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Turystyka i rekreacja w lokalnych oraz regionalnych strategiach rozwoju” zwiedziili wybrane atrakcje Olsztyna.

 

Pierwszy dzień konferencji tj. 11 października br., odbył się w Ratuszu Miejskim w Częstochowie. Po wykładach i dyskusji w Ratuszu, uczestnicy zwiedzili klasztor na Jasnej Górze, Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Park Miniatur Sakralnych Złota Góra oraz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

 

Od Olsztyna delegaci rozpoczęli zwiedzanie Orlich Gniazd oraz innych atrakcji Jury. Pierwszym punktem wycieczki po Olsztynie była wizyta w Olsztyńskiej Szopce, w której gości podjęli Danuta i Jan Wewiórowie. Był również spacer po błoniach zamkowych i zwiedzanie Spichlerza, o którego historii opowiedział właściciel Grzegorz Sitak. Przewodnikiem wycieczki była Urszula Gospodarek z częstochowskiego Oddziału Przewodników PTTK.

 

– Dbamy o rozwój Gminy w kierunku turystyki. Jesteśmy po ogólnopolskiej kampanii promującej Olsztyn jako jurajską stolicę Nordic Walking. Rozpoczęliśmy kolejną akcję skierowaną na pozyskanie inwestorów Term Jurajskich, w których upatrujemy dynamiczny rozwój gminy. W przyszłym roku zbudujemy ścieżkę rowerową z Olsztyna do rezerwatu przyrody Sokole Góry i urządzimy park w gminnym lesie pod zamkiem – powiedział podczas powitania gości, Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

 

W dwudniowym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, wyższych uczelni, duchowieństwa i organizacji turystycznych, a także hotelarze, właściciele lokali gastronomicznych i biur turystycznych.

 

Organizatorami konferencji byli: Częstochowska Organizacja Turystyczna oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach Wydział Zarządzania Sportem i Turystyką. Patronat sprawowali: Prezydent  Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Rektor AWF im. J. Kukuczki w Katowicach Adam Zając.

 

 

Źródło: Urząd Gminy w Olsztynie

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl