ZAWIĄZALI PRZYJACIELSKIE WIĘZI

24.06.2016, 22:12

W naszej gminie jest miejsce dla każdego, dla dzieci, młodzieży i seniorów. Wasz entuzjazm, radość i energia pokazują nam nieco młodszym, że jesień życia może mieć piękne barwy, że do szczęścia czasem nie trzeba tak dużo – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, podczas ostatniego dnia pobytu seniorów w Lubachowie, w ramach letniego wypoczynku pod nazwą ,,Bądź swoim przyjacielem”.

 

th_Obraz 062

 

To już trzecia odsłona letniego wypoczynku dla seniorów z gminy Świdnica, którą wzorem lat ubiegłych realizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.  W trakcie tygodniowego pobytu uczestnicy skorzystali z 70 godzinnego programu  zajęć o różnorodnej tematyce. Były spotkania z dietetykiem poświęcone zdrowemu trybowi życia i odżywiania, doborowi odpowiedniej diety do wieku i dolegliwości typowych dla seniorów, warsztaty kosmetyczne, z udzielania pierwszej pomocy, czy fachowe rozmowy i zajęcia socjoterapeutyczne.

th_Obraz 060

Kilka kilometrów od domu, wśród zieleni i rówieśników. Mile spędzony czas, wspaniała atmosfera, a przede wszystkim bogaty i przydatny program zajęć. Każdy dzień pobytu niósł za sobą nowe wyzwania, odkrywał w nas nowe umiejętności oraz przypominał te już zapomniane, co pozwalało przywołać nam w pamięci dawne wspomnienia, zabawy i pasje – podkreślali zgodnie uczestnicy letniego wypoczynku.

 

th_Obraz 379

Uzupełnieniem całego programu były długie, wieczorne rozmowy dotyczące codziennych problemów, kompleksów, umiejętności funkcjonowania w rodzinie i społeczności lokalnej, pokonywania własnych słabości, wzmacnianiu poczucia własnej wartości. Zajęcia te prowadzone były w ramach warsztatów socjoterapeutycznych. Podczas ostatniego dnia pobytu uczestnicy pożegnali się przy ognisku, na którym zaprezentowali program artystyczny wypracowany podczas całego pobytu. Radość i uśmiech na twarzach seniorów – to chyba najlepsza nagroda i uznanie za organizację takiej formy letniego wypoczynku – mówi Ewa Burdek, kierownik GOPS w Świdnicy.

Łączny koszt organizacji wypoczynku dla seniorów w Lubachowie to kwota ok. 18 tys. zł i w całości pochodzi z budżetu GOPS.

 

źródło: gmina świdnica

 

 

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl