Złoty pociąg coraz bliżej !

05.05.2016, 14:06

Prawie mogą kopać… odkrywcy złotego pociągu, Piotr Koper i Andreas Richter otrzymali do podpisu umowę od PKP, która zezwala na prace weryfikacyjne na terenie kolejowym na 65 kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych gdzie ma znajdować się złoty pociąg. Odkrywcy czekają tylko na zgodę konserwatora zabytków.

– Przed nami teraz urząd konserwatora zabytków, gdzie zaraz po majówce składamy komplet dokumentów ujętych jako wniosek o poszukiwanie zabytków na tzw. „65KM” – informuje odkrywca złotego pociągu, Piotr Koper.

foto: facebook odkrywców złotego pociągu 

Cały czas negocjowana jest też wycinka drzew, odkrywcy deklarują, że zanim przystąpią do wycinki dokanają nowych nasadzeń na terenie wskazanym przez Urząd Ochrony Środowiska w Wałbrzychu.

– Szampana jeszcze nie otwieramy, ale już się chłodzi. Musimy jeszcze uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Cała ekipa jest już przygotowana do działania. Mamy nadzieję, że termin majowy potrafi się obronić, ale wszystko teraz zależy od konserwatora zabytków w delegaturze w Wałbrzychu – dodaje Piotr Koper.

źródło:walbrzych24.com
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl