Kadeci Dekorii odnieśli duży sukces w Łebie !

07.03.2016, 13:40

Młodzi siatkarze ze Świdnicy świetnie spisali się na XVIII Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży, w którym udział brały uznane drużyny z całej Polski. Drużyna Piotra Goduli zajęła II miejsce.

Świdniczanie po raz drugi wzięli udział w tym turnieju, w zeszłym roku zajęli 11 miejsce, tym razem poszło im o wiele lepiej. W meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych grali bezbłędnie, niestety słabszy moment nadszedł w meczu o najwyższą stawkę, Dekoria uległa druzynie z Lęborka 0:2 przez co uplasowała się na drugim miejscu.

Traktowaliśmy ten turniej jako element przygotowań do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski, który od 17 do 23 marca odbędzie się we Wrocławiu. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i gry chłopaków. Szczególnie cieszą mnie wygrane z Treflem Gdańsk i zespołem z Malborka. Ten drugi mecz uznany został za przedwczesny finał – relacjonuje Piotr Godula trener kadetów.

Bez wątpienia Świdnicka drużyna odniosła ogromny sukces, ten etap przygotowań do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski można uznać za udany, teraz musimy trzymać kciuki aby na tym turnieju również dopisywała im tak dobra forma.

Najlepszym zawodnikiem Dekorii wybrano Jakuba Popławskiego. Oprócz niego w zespole zagrali: Grzegorz Radziwiłko, Michał Jagiełło, Filip Slatan, Kacper Kaniowski, Jakub Borowy, Rafał Bernat, Szymon Brzozowski, Patryk Stabrawa, Bartek Lukaszczyk.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl