OFM Bielawianka Bester Bielawa zagra o I ligę !

27.04.2016, 12:57

W dniach 22-24 kwietnia w Grudziądzu odbył się turniej półfinałowy o wejście do I ligi. Siatkarze OFM Bielawianka Bester Bielawa zagrali trzy znakomite spotkania, wygrywając wszystkie swoje mecze zapewnili sobie awans do turnieju finałowego z pierwszego miejsca.

Swój pierwszy mecz grali z drużyną KS Stal Grudziądz, podczas spotkania Bielawianka pokazała że jest faworytem turnieju i gładko pokonałą drużynę gospodarzy 3:0 ( 23,16,20).  MVP spotkania został Michał Tomiałowicz.

Drugi mecz rozpoczął się o wiele gorzej, zawodnicy Bielawianki przegrali dwa pierwsze sety, lecz na szczęście w trzeciej partii obudzili się i set padł łupem Bielawy. Dzięki temu zawodnicy się odbudowali i spokojnie wygrali dwa kolejne sety. Brak błędów własnych, wzmocnienie zagrywki i zmiany zawodników spowodowały, że gra drużyny zaczęła się układać. Druga wygrana Bielawianki, tym razem 3:2 (-19, -20, 21, 14, 8). MVP spotkania został Piotr Janiak.

Trzeci i ostatni mecz podczas turnieju był szansą na pokazanie swoich mocnych stron dla  zawodników rezerwowych, którzy wykorzystali ją najlepiej jak mogli. Stawką tego meczu było prestiżowe pierwsze miejsce w Półfinale o I ligę w Grudziądzu. Drużyna nie wypuściła tej szansy z rąk i wygrała również to spotkanie 3:1 (24, 21, -14, 22). MVP spotkania został Mateusz Polakowski.

Z naszej strony chcielibyśmy serdecznie pogratulować tak wielkiego sukcesu. Teraz będziemy trzymać kciuki aby turniej finałowy również zakończył się awansem do I ligi dla siatkarzy z Bielawy.

źródło: new.bielawianka-siatkowka.pl