Pierwsze prace na basenie zakończone

24.05.2016, 14:00

Pozytywnym odbiorem technicznym w poniedziałek 23 maja zakończono pierwszy etap przebudowy basenu odkrytego przy ulicy Śląskiej – jednej z najbardziej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji związanych z obiektami rekreacyjnymi w Świdnicy. Prace wpłyną na poprawę komfortu korzystania z kąpieliska.
basen remont (64)
Roboty budowlane na terenie i w najbliższym sąsiedztwie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwały od marca do połowy maja. Między innymi powstała nowa stacja filtrów węglowych, remont przeszła instalacja do napełniania i opróżniania basenów, uzupełniono ubytki w nieckach, uszczelniono i pomalowano je. Rozebrana została nieużywana od kilku lat i będąca w złym stanie technicznym wieża do skoków. Co więcej, obiekt przeszedł tradycyjne odświeżenie przed rozpoczynającym się za około miesiąc sezonem
– Wykonane w tym etapie prace już w tegorocznym sezonie wpłyną na komfort naszych gości i wyższy standard naszych usług. Nowa stacja filtrów wody oznacza jeszcze czystszą wodę w basenach. Poza tym, co jest dla nas szczególnie ważne, uniezależniamy się od poziomu i jakości wody w Bystrzycy, ponieważ mamy już możliwość czerpania wody również z wodociągów – tłumaczy Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Warto nadmienić, że do końca lipca powstać ma dokumentacja projektowa przebudowy basenów. Wykonawcą projektu jest firma Archiprojekt z Lubina.
Składający się z czterech niecek kompleks basenów przy ulicy Śląskiej jest jednymi z największych otwartych obiektów tego typu w Polsce. Oddano go do użytku w roku 1928, jako rezerwowe miejsce przygotowań kadry Niemiec na Olimpiadą w Berlinie w 1936 roku.
basen remont (37)
basen remont (38)
basen remont (40)
basen remont (43)
basen remont (45)
basen remont (46)
basen remont (48)
basen remont (49)
basen remont (53)
basen remont (60)
basen remont (62)
basen remont (64)
basen remont (65)
basen remont (66)
źródło: UM Świdnica
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl