Sezon na lodowisku – Najlepsza frekwencja od lat!

05.04.2016, 09:44

Świdnica ma wiele atrakcji ale bez wątpliwości Lodowisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest największą z nich. Frekwencja od 6 lat stale rośnie, jednak w sezonie 2015/2016 była najwyższa!

Na przełomie roku 2015 i 2016 lodowisko było czynne od 25 października do 13 marca 2016, łącznie przez 141 dni. W tym okresie na lodowisko zawitało aż 101.670 osób, co wynosi średnio 777 wejść dziennie! Najbardziej obleganym miesięcem tego sezonu był luty UWAGA aż 25.004 gości. Podobną frekwencję, jednak nieco niższą miały takie miesiące jak Styczeń i Luty. Ilość odwiedzających jest pięć tysięcy wyższa niż przed rokiem i o ponad dziesięć tysięcy wyższa niż dwa lata temu. Wzrost aktywnośći na lodowisku zaczeła się w roku 2010, a ostatni raz ponad sto tysięcy osób lodowisko przyjęło w sezonie 2008/2009.

Bardzo cieszy nas coraz większa liczba gości na naszym lodowisku. Jestem przekonany, że byłoby ich jeszcze więcej, ale pamiętajmy, że w lutym i marcu obiekt był wyłączony z użytkowania ze względu na zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przez dziesięć dni nie odbywały się ogólnodostępne ślizgawki, ale w zamian świdniczanie mogli podziwiać zawody z udziałem najlepszych młodych sportowców z całej Polski. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zwłaszcza łyżwiarstwo figurowe wypowiedział się Jan Czałkiewicz, kierownik działu obiektów ŚOSiR-u.

Warto zazanaczyć że jesteśmy jedynym krytym lodowiskiem na Dolnym Śląsku które przyciąga gości z całego regionu dobrą organizacjąną oraz dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak możliwość zjedzenia ciepłego, pysznego posiłku czy wypicie filiżanki kawy w sympatycznej atmosferze. Systematycznie uzupełniana jest również wypożyczalnia łyżew i kasków ochronnych. Główną atrakcją ostatnich miesięcy okazały się pingwinki do nauki jazdy dla najmłodszych dzieci. W lipcu 2017 przewidziany został gruntowny remont, by jak najlepiej zorganizować zawody The World Games – „olimpiadą” sportów nieolimpijskich.

lodowisko1

 

źródło: OSIR Świdnica

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl