Short track zakończony z rekordem Polski

15.03.2016, 13:57

Rekord Polski juniorów młodszych na dystansie 777 metrów uświetnił zawody w short tracku w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Za nami ostatnia z trzech świdnickich odsłon OOM. W weekend 12 i 13 marca o medale walczyło 64 zawodników i zawodniczek z siedmiu województw i dziewięciu klubów.

Zawody były bardzo widowiskowe. Szybka jazda na krótkim, liczącym nieco ponad 110 metrów torze z ostrymi wirażami obfitowała w efektowne mijanki, a czasem upadki. Wyrzucani siłą odśrodkową zawodnicy z olbrzymią prędkością uderzali w zabezpieczające bandy materace. Rywalizacja toczyła się na czterech dystansach: 500, 777, 1000 i 1500 metrów oraz w sztafetach na dystansie 2000 metrów. Wydarzeniem był rekord Polski juniorów młodszych w biegu na 777 metrów. Czasem 1,09.326 ustanowił go Łukasz Kuczyński z Juvenii Białystok.

short-track

 

Marek Kostecki, wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego podkreślał, że rekordowy wynik to także zasługa dobrze przygotowanego toru. – Lód był szybki, uważam zresztą, że Świdnica ma dobre warunki, żeby tu także uprawiać naszą dyscyplinę.

Przypomnijmy, że w lutym lodowisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gościło zawody w curlingu i łyżwiarstwie figurowym. W sumie zimowa OOM odbyła się w Świdnicy już po raz czwarty.

 

 

Dodatkowo chcemy zaznaczyć, że zawody w short-tracku zakończyły sezon 2015/16 na naszym lodowisku. Od poniedziałku, 14 marca rozpoczął się proces rozmrażania tafli. Czas szybko mija, kolejna okazja do poślizgania się już za około pół roku. W zakończonym sezonie lodowisko było czynne niemal dokładnie pół roku – od 15 października. Przez ten czas odwiedziło nas około 100 tysięcy gości.

 

źródło: osir Świdnica

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl