Siatkarki MKS-u idą jak burza !

18.03.2016, 15:19

Walczące w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski kadetki MKS Świdnica, jak do tej pory radzą sobie świetnie, pokonały dwa niezwykle silne zespoły Energetyka Poznań 3:1 i NTSK Nysę 3:0.

Kadetki idą jak burza. Wczoraj pokonały 3:1 drużynę KS Energetyk Poznań, a dziś ograły 3:0 zawodniczki z Nysy. Pomimo odniesionej kontuzji w pierwszym meczu przez naszą libero Wiktorię Gałązkę, dziewczęta nie poddały się. Za nią na boisko weszła Martyna Wierzbicka, która godnie zastąpiła swoją koleżankę. Bardzo dobrą zmianę dała też Angelika Rutowicz.Wszystkie zawodniczki wykazały bardzo dobre przygotowanie sportowe. Liderki zespołu Julita Rafałko, Kinga Szarawarska i Agata Nowak pokazały bardzo dobrą dyspozycję i gotowość do gry – komentuje prezes MKS-u Grażyna Działowska.

kadetki-male

Świdniczanki zajęły pierwszą lokatę w podgrupie A i rozegrają jeszcze dwa spotkania w grupie finałowej, których stawką będzie awans do półfinału mistrzostw kraju. Przepustkę na kolejny szczebel uzyskają dwie najlepsze ekipy rywalizujące w czterozespołowej grupie.

 

źródło: swidnica-24.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl