Zabrakło jednego seta…

21.03.2016, 10:29

Nasze utalentowane dziewczyny wracają z Poznania z trzema zwycięstwami i jedną porażką – to wspaniały bilans, pomimo tego nie udało im się awansować do półfinałów Mistrzostw Polski w siatkówce. Siatkarki MKS-u Świdnica zajęły pechowe trzecie miejsce, a do awansu zabrakło im zaledwie jednego seta..

dac na portal

Nasze dziewczyny robiły wszystko by awansować, wylały na boisku hektolitry potu i zostawiły na nim również serce, jedna przegrana w stosunku 2:3 z drużyną z Łodzi, po czym w niedzielę wygrana 3:2 z drużyną z Bielska Białej, niestety ostateczny rozrachunek punktowy dał awans obu tym drużynom.

Warto zaznaczyć, że w tym sezonie punktacja za wygrany oraz przegrany mecz zmieniła się w porównaniu do ubiegłorocznych zawodów, wtedy wygrana 3:0 oraz 3:1 dawała zwycięzcy 3 punkty w klasyfikacji, wygrana 3:2 – 2 punkty, natomiast przegrana 2:3 – 1 punkt, gdyby taki system dział i w tym roku, dziewczyny awansowałyby, niestety zasady zmieniono i teraz za wygrany mecz otrzymuje się 2 punkty, a za przegrany 1 (nie ważne czy drużyna przegra 0:3 czy 2:3). Niestety w końcowej klasyfikacji konieczne było podliczenie setów drużyn z Łodzi, Świdnicy i Bielska-Białej – w tym rozliczeniu nasza drużyna wypadła najgorzej i niestety zajęła trzecie miejsce.

 

To przykre, łzy same lecą z oczu, ponieważ wyjeżdżamy z trzema zwycięstwami i tylko jedną porażką. O tym, kto awansuje do półfinału zadecydował stosunek setów – mówi trenerka drużyny Magdalena Sadowska.

Bilans końcowy trzech najlepszych zespołów:
Abis SP-64 Budowlani Łódź – 8:5 w setach – 1,6
BKS Aluprof Bielsko Biała- 7:5 w setach – 1,4
MKS Świdnica – 8:6 w setach – 1,33

Zabrakło naprawdę niewiele. To niestety koniec sezonu dla kadetek. Dziewczęta wylały hektolitry potu na treningach, poświęciły swój czas i zdrowie aby odnieść sukces. Zasłużyłyśmy na coś więcej, z czystym sumieniem można stwierdzić, że należał się nam udział w półfinale, a nawet i samym finale. To cudowne dziewczyny, które mam nadzieję, że jeszcze swój sukces w życiu osiągną i zdobędą nie jeden medal. Chciałabym podziękować moim podopiecznym za wspólnie spędzony czas, współpracę i wszystkie sukcesy, które razem osiągnęłyśmy – podsumowała Magdalena Sadowska.

 

Tak prezentowały się wyniki naszych siatkarek podczas całego turnieju :

czwartek 17 marca

MKS Świdnica – KS Energetyk Poznań 3:1
MKS: Julita Rafałko (kapitan), Kinga Szarawarska, Wiktoria Dynowska, Agata Nowak, Julia Graczyk, Julia Stefańska i Wiktoria Gałązka (libero)

piątek 18 marca

MKS Świdnica – NTSK Nysa 3:0 (10,16,17)
MKS: Rafałko (K), Szarawarska, Dynowska, Nowak, Graczyk, Stefańska, Wierzbicka (l), Żołnierek, Rutowicz,Wazner, Mielnik (l)

sobota 19 marca

MKS Świdnica – BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (-15, 22,24, -23, -15)
MKS: Rafałko (k), Szarawarska, Dynowska, Graczyk, Nowak, Stefańska, Mielnik (l), Wierzbicka (l), Jewiarz,Rutowicz, Wazner

niedziela 20 marca

MKS Świdnica – Budowlani Łódź 3:2 (-25,-21,22,20,13)
MKS: Rafałko (k), Graczyk, Szarawarska, Dynowska, Stefańska, Jewiarz, Mielnik (l), Wierzbicka (l),Rutowicz, Nowak

 

 

źródło: swidnica-24.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl