Szczawno Zdrój to nie tylko uzdrowisko…

07.03.2016, 14:53

Szczawno Zdrój czyli miasto, które wszystkim kojarzy się z uzdrowiskiem, zdrowymi źródełkami oraz wieloma innymi aspektami dotyczącymi leczenia. My jednak chcemy pokazać, że jest tam dwie warte uwagi atrakcje z pośród  wszystkich oferowanych przez Szczawno Zdrój, dodamy że warto je odwiedzić z rodziną w niedzielne popołudnie.

  • Jako pierwszą atrakcje przedstawimy kolorową fontanne, nijak jest ona podobna do Wrocławskiej Pergoli, aczkolwiek po zmroku również potrafi cieszyć oko. Można ją zobaczyć przed Domem Zdrojowym, woda tryska z niej na wysokość od 15cm do 5m, dodatkowo 13 dysz jest podświetlone przez 26 kolorowych lamp, które w połączeniu z wodnym pióropuszem dają piękny efekt wizualny .

  • Jako drugą atrakcje przedstawiamy Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego. W 1896 r. wzniesiono w Szczawnie okazały budynek nowego Teatru Zdrojowego. Za klasycystyczną elewacją kryje się bogato zdobione neorokokowe wnętrze sali teatralnej o wymiarach 19×13 m i wysokości 10 m. W pierwszych latach XX w. od strony południowej dobudowano zaplecze teatralne. Odbywają się tu Międzynarodowe Festiwale Henryka Wieniawskiego.Tutaj przyjeżdżają polscy i zagraniczni wykonawcy oraz młodzi muzycy na Międzynarodowe Warsztaty Fletowe, a także na Międzynarodowe Kursy Gitary Klasycznej.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Copyright © 2015 scan-city.pl